Livre
Néerlandais

Een dichtbij verleden

Kristin Harmel (auteur), Monique Eggermont (traducteur)
Twee vrouwen proberen tijdens de Tweede Wereldoorlog te overleven in de Champagnestreek; in 2019 gaat een vrouw op zoek naar haar roots in diezelfde streek.
Titre
Een dichtbij verleden
Auteur
Kristin Harmel
Traducteur
Monique Eggermont
Langue
Néerlandais
Langue originale
Anglais
Titre original
The winemaker's wife
Éditeur
Amsterdam: Boekerij, © 2020
396 p.
ISBN
9789022588116 (paperback)

Commentaires

Inès, gehuwd met het hoofd van een champagnehuis, en Céline, de Joodse vrouw van de wijnmeester, proberen tijdens de Tweede Wereldoorlog het bedrijf draaiende te houden. Zij en hun echtgenoten hebben echter een andere kijk op de oorlog en dit stelt hen voor moeilijke en emotionele keuzes, die de rest van hun leven zullen bepalen. In 2019 wordt Liv na een moeilijke scheiding vanuit New York door haar Franse grootmoeder meegenomen naar de Champagnestreek, waar ze een aantal familiegeheimen blootlegt. Het verhaal wordt verteld vanuit het perspectief van de drie hoofpersonages, waarbij heden en verleden elkaar afwisselen. Stap voor stap worden de connecties tussen beide verhalen steeds duidelijkelijker. In deze historische oorlogsroman laat Kristin Harmel (1979) de lezer kennismaken met de woelige geschiedenis van de Franse Champagnestreek. Meeslepend historisch verhaal met een vleugje romantiek voor de lezers van Jenna Blum en Kirstin Hannah.