Livre
Néerlandais

Het drievoudig verbond

Conn Iggulden (auteur)

Het drievoudig verbond

Dans la série:
Als de zieke koning Hendrik VI afwezig is, proberen anderen in het Engeland van de 15e eeuw zijn macht te verzwakken.
Titre
Het drievoudig verbond
Auteur
Conn Iggulden
Langue
Néerlandais
Langue originale
Anglais
Titre original
Trinity
Édition
1
Éditeur
Amsterdam: Luitingh-Sijthoff, 2015
463 p. : ill.
ISBN
9789024566853 (hardback)

Commentaires

Vervolg op ‘Stormvogel’* en het tweede deel van de serie ‘De Rozenoorlogen’, de benaming voor de binnenlandse strijd in Engeland tussen 1455 en 1485. Zoals op veel plaatsen in Europa was er door vererving een politieke lappendeken ontstaan, waar adellijke coalities om de macht streden. De auteur (1971) gebruikt de strijd tussen de huizen Lancaster en York als historisch uitgangspunt voor zijn roman, waarin ook veel fictieve personages en gebeurtenissen spelen. Marguerite van Anjou bewaakt de dynastieke belangen van haar zwakke echtgenoot koning Henry VI en haar zoontje Edward. Haar tegenstander Richard, hertog van York, breidt, gebruikmakend van de ziekte van de koning, zijn macht uit. Hij sluit een verbond met twee edelen om het gezag van de koning te breken. Het boek eindigt met een plotseling herstel van de koning en een bloedige confrontatie tussen de twee partijen. Voor liefhebbers van ‘The Tudors’ en ‘Game of thrones’. Verzorgd uitgegeven en voorzien van kaarten, stambomen. Acht…Lire la suite