Book
Dutch

Post voor iedereen

Toon Tellegen (author), Mance Post (illustrator)
+1
Post voor iedereen
×
Post voor iedereen Post voor iedereen
Target audience:
9-11 years and up
Fantasievolle verhalen over een bijzondere dierensamenleving, waar dingen gebeuren die ook in de mensenwereld kunnen voorkomen. Selectie van Mance Post uit de eerdere dierenverhalen van Toon Tellegen; het titelverhaal is speciaal voor deze uitgave geschreven. Vanaf ca. 10 jaar.
Title
Post voor iedereen
Author
Toon Tellegen
Illustrator
Mance Post
Language
Dutch
Publisher
Amsterdam: Querido, 2007
93 p. : ill.
ISBN
9789045105925

Reviews

Verhalenbundel met een selectie uit eerdere dierenverhalen van Toon Tellegen. De illustratrice Mance Post, die ook de andere dierenverhalen van Tellegen illustreerde, maakte deze keuze uit zijn werk ter gelegenheid van de Max Velthuijsprijs 2007, die zij in ontvangst mocht nemen. Dit is een nieuwe prijs die het hele oeuvre van een illustrator bekroont. De bundel bevat 28 verhalen van twee á drie pagina’s over verschillende dieren uit het bos, met name over de eekhoorn, de mier en de olifant. De dieren hebben menselijke eigenschappen: ze wonen in huizen, schrijven elkaar brieven en hebben filosofische gesprekken. Het laatste verhaal uit de bundel (tevens het titelverhaal) schreef Tellegen speciaal voor deze bijzondere uitgave. Met een keur van illustraties in zwart-wit of in warme, zachte kleuren, vaak paginagroot. Een prachtig uitgegeven boek voor liefhebbers van Mance Post en Toon Tellegen. Vanaf ca. 9 jaar.

Post voor iedereen

In september 2007 werd aan Mance Post de eerste Max Velthuijs-prijs uitgereikt, een grote, nieuwe prijs die het hele werk van een illustrator bekroont. Mance Post is misschien wel het meest bekend voor haar illustraties van de dierenverhalen van Toon Tellegen, die we hier echt niet meer moeten voorstellen, omdat ze ondertussen zowat tot het collectieve geheugen van Vlaanderen en Nederland behoren. Ter gelegenheid van de prijs maakte Mance Post een keuze uit de verhalen die haar het dierbaarst zijn. Ook Tellegen zorgde voor een toemaatje: hij schreef speciaal voor deze uitgave het titelverhaal. Als extraatje zitten bij het boek nog een aantal door Mance Post getekende postkaartjes. Bij het herlezen valt op hoezeer de tekeningen bij het boek zijn gaan horen, natuurlijk ook omdat je ze al zo vaak samen hebt gezien. Het is bijna een onlosmakelijk geheel geworden. Wat ook blijft, is de frisheid van de verhalen, hoe vaak je ze ook herleest. Van zo’n rijke verhalen, die iedereen aanspreken, …Read more

About Toon Tellegen

CC BY 2.0 - Image by axesjazzpower

Antonius Otto Hermannus (Toon) Tellegen (born 18 November 1941) is a Dutch writer, poet, and physician, known for children's books, especially those featuring anthropomorphised animals, particularly those about an ant and a squirrel. His writings are also enjoyed by adults, due to the amusing, bizarre situations that Tellegen creates, as well as their dealings with philosophical subjects.

For his lasting contribution as a children's writer, Tellegen was a finalist for the biennial, international Hans Christian Andersen Award in 2006.

Biography

Tellegen was born in Brielle. He studied medicine at the University of Utrecht, and worked as a general practitioner in Amsterdam. After writing for many years mainly for adults, Tellegen switched to children's stories. His first children's book, written in 1984, was Er ging geen dag voorbij: negenenveertig verhalen over de eekhoorn en de andere dieren (English: Not A Day W…Read more on Wikipedia

Suggestions