Book
Dutch

De luchtsleutel

James Frey (author), Nils Johnson-Shelton (author), Henrieke Herber (translator)
+1
De luchtsleutel
×
De luchtsleutel De luchtsleutel
In series:
Endgame; 2
Target audience:
15 years and up
Het tweede deel van Endgame is begonnen. De overgebleven negen Spelers gaan op zoek naar de tweede sleutel: de Luchtsleutel. Vanaf ca. 15 jaar.
Subject
Apocalyps
Extra subject
SCI, Science fiction
Title
De luchtsleutel
Author
James Frey Nils Johnson-Shelton
Translator
Henrieke Herber David Orthel
Language
Dutch
Original language
English
Original title
Sky key
Publisher
Houten: Van Goor, 2015
440 p. : ill.
ISBN
9789000340750 (paperback)

Reviews

Het tweede deel van Endgame is begonnen. De eerste sleutel, de Aardsleutel, is gevonden. Nu moeten de Spelers op zoek naar de tweede sleutel, de Luchtsleutel. Van de twaalf Spelers zijn er nog maar negen over. Uiteindelijk zal de winnende Speler overleven en met hem ook zijn hele lijn. De rest van de mensheid zal sterven. Een spannend, heftig en soms gruwelijk fantasyverhaal boordevol actie. In ieder hoofdstuk staat een van de Spelers centraal. De belevenissen van de Spelers zijn beschreven in de derde persoon enkelvoud. Het karakter van de personages, hun gedachten en motieven zijn helder uitgewerkt. In dit tweede deel* worden de verschillen tussen de personages duidelijker: er zijn goede Spelers, zij zetten steeds meer vraagtekens bij dit afschuwelijke spel. Er zijn ook gewelddadige Spelers die alles over hebben voor de overwinning. Het boek bevat zowel beeldende als tekstuele aanwijzingen voor de lezers die online meespelen aan Endgame. Voor liefhebbers van 'The Hunger Games' en 'D…Read more

Endgame. De luchtsleutel

Dit boek is het tweede van een trilogie. Ook deze keer is er weer een digitaal spelelement in het boek verweven. Niet alleen de spelers in het boek spelen een spel, ook de lezer wordt weer uitgenodigd om een spel te spelen. Gelukkig draait dit tweede spel niet om leven of dood, wel om een heleboel goud. Hiervoor had een Mexicaan die in Italië woont ook een jaar puzzelwerk over, terwijl hij de laatste week hiervan zelfs zijn slaap ervoor liet. Echt. Maar het spel is veranderd. Zowel voor de overgebleven negen fictieve Spelers als voor de lezer die dit spel mee wil spelen. Dit keer zijn er immers meer hints voor dit spel in het boek verweven. Dat is wel even wennen, want door de verborgen hints staan er ook allerlei overbodige details in het boek. Wanneer je echter één keer geboeid bent door het boek, lees je hier vlot overheen.

De lezer die ook het computerspel wil winnen, zal het boek een tweede keer of zelfs vaker moeten lezen. Dit staat immers ook al op de eerste pagin…Read more

About James Frey

CC BY-SA 4.0 - Image by Rhododendrites

James Frey (born September 12, 1969) is an American writer and businessman. His first two books, A Million Little Pieces (2003) and My Friend Leonard (2005), were bestsellers marketed as memoirs. Large parts of the stories were later found to be exaggerated or fabricated, sparking a media controversy. His 2008 novel Bright Shiny Morning was also a bestseller.

Frey is the founder and CEO of Full Fathom Five. A transmedia production company, FFF is responsible for the young adult adventure/science fiction series "The Lorien Legacies" of seven books written by Frey and others, under the collective pen name Pittacus Lore. Frey's first book of the series, I Am Number Four (2010), was made into a feature film by DreamWorks Studios.

Life and career

Frey was born in Cleveland, Ohio. He is a Denison University alumnus, a history major from the class of 1992. He …Read more on Wikipedia